Vrzavé skály

Přiznám se, že ač už osmnáct let žiji ve Zlíně, netušil jsem, že se pár kilometrů od krajského města, ve směru na Fryšták, Lukov, Kašavu a Držkovou, nachází skalní útvar Vrzavé skály.

My jsme zaparkovali v Držkové na rozcestí, vydali se směrem do centra obce a po několika málo metrech, za místní hospodou, zabočili po modré značce do lesů.

Cesta je dobře značená, ale vydávat se na ni po deštivých dnech nedoporučuji. Záleží na tom, jak velké jste citlivky. Každopádně po několika desítkách metrů se před námi objevil úplně luxusní pohled na okolní krajinu.

Pokračovali jsme stále po modré značce, až jsme dorazili k prvnímu odpočívadlu. Pokud odtud budete chtít pokračovat na Vrzavé skály, je třeba, abyste se vrátili pár metrů zpět a vydali se po zelené značce. Z tohoto rozcestí je to už jen kousek k tomuto skalnímu výtvoru.

Pokud si uděláte výlet i s dětmi, můžete si tady udělat táborák. Od první skály, ve směru po zelené značce je pod dalším útvarem posezení i s ohništěm. Podle skob ve skále jsme usoudili, že se tady mohou vyřádit i horolezci.

Pošli to dál
« (Previous Post)


Comments are Closed

© 2019: Zaparime.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress