Taková Mikulášská nadílka se prostě neodmítá!

Mikuláš mi tentokrát naložil večer s degustací vzorků vína, k tomu večeři a partu skvělých lidí, jako bonus. A ani jsem nemusel jet stovky kilometrů. Doslova a do písmene jsem byl za humny Zlína. Pozvánka byla do vinného sklepa přímo v Uherském Hradišti. A to se vážně neodmítá. 

Někdo by si mohl říct, že na tento web se tento článek nehodí, ale vzhledem k tomu, že na mé stránky nechodí jen lidi ze Zlínska, ale z celé republiky a je mezi nimi spoustu milovníků vína, říkám si, že tohle víno prostě chcete ochutnat! Vezmu vás na degustaci do Vinařství Medek v Uherském Hradišti.

Nebudu to nijak natahovat. Hned u branky nás přivítal Jarda, který celou tuhle akci připravil i s mým bývalým rádiovým kolegou Pavlíkem. Po nechtěném a nečekaném útěku domácího hlídače, jsme se vzájemně seznámili, do rukou dostali skleničku na víno s “Welcome drinkem” a vydali se do útrob vinného sklepa.

Tady nás čekala velmi chutná večeře i se skleničkou červeného vína, ale na odrůdu se mě neptejte. Většinou si totiž zapamatuji jen jedno víno, které mi zachutná nejvíc a tím favoritem byla pro dnešní večer odrůda Muscaris.
Po večeři se konala řízená degustace s majitelem Jožkou a protože probíhala na jiném místě, opravdu krátká procházka na čerstvém vzduchu, nám prospěla.

Pak jsme se vrátili do sklípku, ochutnávali další vína, zakusovali to klobáskou, sýry, olivami, zeleninou, pečivem, paštikou a ještě nám přinesli jednu specialitu. Chleba, který byl plněný…, ale neprozradím čím. Skočte si do sklípku Vinařství Medek a vyptejte si ho.

A jen tak mimochodem, pro přespolní je možné zajistit ubytování. Tak na zdraví a posílám zdravici pro Jardu i Jožku, kteří byli opravdu skvělými hostiteli.

Pošli to dál
  • 4
    Shares
« (Previous Post)
(Next Post) »


Comments are Closed

© 2019: Zaparime.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress