Tak třeba… Znojmo!

V poslední době se sám sebe ptám, jestli je život opravdu o tom, že jej ze 70% strávíme v práci. Myslím si, že by měl být hlavně o zážitcích. Ať už cestovatelských nebo strávených se svými blízkými. Sbalil jsem do báglu pár oblečení, knížku do vlaku, osobní hygienu a vyrazil. Kam? Tentokrát do Znojma.

A veselo bylo už ve vlaku ze Zlína do Otrokovic. Borec, který seděl za mnou se průvodčímu přiznal, že nemá jízdenku, je celostátně hledaný a jede se udat na policii do Prahy, protože tam má prý trvalé bydliště. Na dotaz, proč se neudal ve Zlíně, odpověděl, že jej poslali do Prahy. Abych to zkrátil, dostal se až do Otrokovic, tam si pro něj přijela hlídka městské policie.

Díky menšímu zpoždění vlaku jsem si udělal procházku po Břeclavi a chvíli nevěřil, že je to jen město na Jižní Moravě. Zabloudil jsem k místnímu zámku, prošel se lesíkem a po malém obědě vyrazil směr Znojmo. Jinak pozdravuju tu slečnu, která seděla u vedlejšího stolu a tajně kontrolovala, jestli ji sleduju. Hezká byla.

Cesta do Znojma trvala asi hodinu a půl a musím přiznat, že po procházce po Břeclavi jsem byl celkem už unavený. Po příjezdu do Znojma jsem skočil na jedno točené, potom na pečivo do jednoho ze supermarketů a odtud jsem se vydal k Penzionu Kaplanka, ve kterém jsem měl strávit dvě noci.

Součástí penzionu je i vinný sklípek, tak jsem si po ubytování a vylodění věcí, skočil na dvě deci Pálavy. Vrátil jsem se na pokoj a začal vymýšlet, kam si následující den zajdu. Znojmo je opravdu krásné historické město, ale je bohaté i na cyklostezky a pěší túry.  Zkrátím to. V nohách mám nějakých 15 km (i s nedobrovolnými zacházkami), ale to mi nevadilo, protože počasí zase vyšlo.

Návštěva kavárny a restaurace La Familia byla skvělá volba a tečkou za tím dnešním výletem, bylo setkání s Lenkou a její rodinkou. S Lenkou jsme se totiž potkali na Ukrajině, před dvěma lety. Ve videu níže je ve zkratce zachycený výlet okolo Znojma, tak doufám, že vás alespoň maličko inspiruju.

Fotogalerie z výletu ve Znojmě zde!

Počet online čtenářů: 0
Pošli to dál
  • 18
    Shares

Comments are Closed

© 2019: Zaparime.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress