Karnevalové Benátky s CK Bohemian tour Holešov

Ač mě nikdy Benátky nelákaly tak moc, že bych si říkal, tohle vážně chci vidět!, využil jsem té možnosti, kdy spolupracuji s CK Bohemian tour Holešov a v pátek 9.2. jsem se nechal společně s dalšími cestujícími (celkem 4 plné autobusy) odvézt do městečka Punta Sabbioni.

Na místě jsme byli přesně v 8:00 hod. místního času, zaplatili za loď a zhruba za 30 minut jsme odtud odplouvali lodí do Benátek. Cesta po Jaderském moři trvala necelou půlhodinu a sluníčko s jasnou oblohou dávalo tušit, že tenhle výlet se opravdu vydaří. Ještě předešlý víkend totiž v Benátkách pršelo.

V 9:08 hod. (podle záznamů z mobilu), už jsem fotil první Benátský kanál a zdolával první schody na prvním z 340 mostů, které v Benátkách jsou. Ale prý je jich víc. Úžasné na těch dnešních mobilech a foťácích je to, že vám rovnou k fotce přihodí název. No teď na to čumím…

Vážně jsem nepočítal kolik schodů jsme vyšli ani kolik kroků jsme udělali po Benátkách, ale procházka to byla opravdu nádherná a do toho Benátčané v karnevalových kostýmech, no prostě jedním slovem nádhera.
Pokud se chcete zeptat na to, kolik tam bylo turistů, tak odpovím hodně. Ale to tak bývá, když je něco profláknuté. Nicméně my jsme se prošli i několika uličkami a náměstíčky, na kterých se více vyskytovali domorodci a sem tam nějaký turista.

Jo a nejlepší ten pondělní humbuk v tisku okolo toho, že Benátky jsou na suchu! Fakt jsem se snažil, abych našel aspoň jednu gondolu v bahně, ale zklamu vás. Nevím, kde ten dotyčný novinář pátral (ve kterém archívu), ale je fakt, že pár lidí se mu podařilo vystrašit.

Závěrem jen jedno. Pokud vás Benátky nelákají, nenechte se ošálit svou myslí a jeďte se tam podívat. Všechny fotky z výletu do Benátek najdete zde: https://www.zonerama.com/vlastamacik/Album/4101424

Počet online čtenářů: 0
Pošli to dál
« (Previous Post)


Comments are Closed

© 2019: Zaparime.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress