Čtyři dny v Lisabonu

Na MDŽ (Mezinárodní den žen), tedy v pátek 8.3. 2019 jsem měl možnost odletět na pár dní do Portugalska. I tentokrát jsem byl s tou správnou partou lidí.

Stručně:

Letenky – bookováno v listopadu přes Ryanair.
Příruční zavazadlo zdarma – max. rozměry 40x20x25 cm (viz. info).
Parkování u letiště – Shuttle bus jezdí každých 30 minut.
Z letiště Schönefeld odlet ve 14:25 hod.
Doba letu cca tři hodiny. Časový posun -1 hodina.

Dopravní prostředky

Pro přemísťování po Lisabonu jsme zvolili metro, tramvaje a busy. Dvacetičtyřhodinová jízdenka vás vyjde na 6,40€ a k turniketu ji přikládáte při vcházení i vycházení z metra. V busech a tramvajích potom přikládáte ke čtečce, která je většinou blízko řidiče. Tyto karty potom můžete i dobíjet na dalších 24 hodin.

Pokud se chystáte navštívit Lisabon, určitě se alespoň jednou projeďte starými tramvajemi. Věřím, že i pro vás to bude zážitek.

Stravování

Co se týká jídla a pití, my jsme měli ubytování se snídaní a obědy s večeřemi, jsme většinou řešili v těch místech, kde jsme se zrovna pohybovali. V průměru jídlo ve fastfoodech začínalo na 5€ a v restauracích na 8-10€. Poslední den jsme narazili na jedno rychlé občerstvení (před vstupem do marketu s potravinami), kde porce kuřete s rýží (pro dva lidi) stála 5€.

Výlety

Co se týká míst, která stojí za prohlídku anebo za návštěvu, je to určitě starý průmyslový areál LX Factory, kde je spousta kaváren, restaurací a butiků s různým zbožím, včetně věcí z korku jako jsou deštníky, pohlednice, kabelky, šaty, klobouky, kravaty, boty a další.

Z hradu svatého Jiří uvidíte na řeku Tejo i celý Lisabon a za návštěvu zaplatíte 10€/osoba. Zdarma je to potom ve svátky a neděle (9-14 hod.) Pěkný výhled na hrad a Lisabon je o pár metrů dál z foto místa Miradouro do Castelo de São Jorge.

Rozhodně stojí za zmínku navštívit písečnou Praia da Conceicao, sobotní zlodějský trh a Oceanárium.

Pošli to dál
  • 10
    Shares
« (Previous Post)
(Next Post) »


Comments are Closed

© 2019: Zaparime.cz | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress